Fulltextové vyhledávání - nové

Prodejna KONZUM inventura ZAVŘENO
Otevření objektu opevnění K-S 46 "V ZÁTIŠÍ" České Petrovice
Toulání kolem Orlice - znovuzrozený turistický pochod

Úvod > Obec > Aktuality obce > Uzavření průchodu a průjezdu hráze, vodní nádrže Pastviny

Uzavření průchodu a průjezdu hráze, vodní nádrže Pastviny

Datum konání:
30.11.2022

Dnem 1.6.2021 bude zahájena rozsáhlá rekonstrukce vrchní části hráze vodní nádrže Pastviny. Čímž se příjezdové komunikace k hrázi (od Nekoře a od Pastvin) stanou slepými komunikacemi. V souvislosti s tím bude rozmístěno příslušné dopravní značení. Konkrétně dojde k rozebrání vozovky, chodníkových částí i nosných pilířů nad přelivem. Následně budou umístěny nosníky nové (širší) umožňující nad přelivem výstavbu širších chodníků a širší dvouproudové vozovky, včetně zábradlí a veřejného osvětlení. Práce by měly být ukončeny v listopadu 2022. Výsledkem bude nová koruna hráze, bezpečnější pro chodce i motoristy. Těleso hráze tím získá novou, pomyslnou čepici, která bude sloužit veřejnosti k užívání, esteticky zachová původní ráz a zároveň zabrání nechtěnému pronikání srážkové vody do zdiva, čímž bude vodní dílo ošetřeno a ochráněno pro další desetiletí. Dle vyjádření vlastníka a investora stavby, Povodí Labe, s.p., budou po dokončení rekonstrukce zachovány stávající dopravní omezení stanovená pro průjezd přes hráz. Veškeré práce budou probíhat za běžného stavu výše hladiny v nádrži, tak jak se budou aktuálně vyvíjet klimatické podmínky a srážky v oblasti horního toku Divoké Orlice. Jinými slovy „Stavební práce nevyžadují žádné mimořádné snížení hladiny“.