Výběrové řízení na zaměstnance obce Pastviny
Pivní festival 2023
Četnická stanice Těchonín
Provozní doba KONZUM - léto

Úvod > Obec > Aktuality obce > Větve do BIOODPADU NE !!

Větve do BIOODPADU NE !!

31.3.2021
30.4.2021

Větve do BIOODPADU  NE !!

Opět je tu jaro, opět jsou v plném proudu práce na zahradách a v sadech a opět je tu ten stejný problém s bioodpadem (tráva, listí, větve). Všichni, kdo obecní systém sběru a svozu využíváte, dodržujte prosím stanovené podmínky. Potřebné informace jsou opakovaně zveřejňovány, jsou dostupné na internetových stránkách obce a dokonce jsou vylepeny na určených kontejnerech.

Pokud nejsou větve nasekány na drobno, nebo seštěpkovány a jsou v kontejneru uloženy společně s trávou a listím, musí se celý obsah v kompostárně vyložit a zpravidla ručně přebrat. To bohužel musí udělat náš zaměstnanec, který tam nevytříděný bioodpad přivezl. V případě, že větve, nebo keře vytržené vcelku, neumíte spotřebovat (např. rozřezat a spálit v kamnech, či při opékání špekáčků), nebo nemáte možnost je nasekat, nebo štěpkovat, můžete je odvézt na obecní skládku větví u kravína na Vitanově. Zde budou následně jednorázově zpracovány.

NEDÁVEJTE VĚTVE DO KONTEJNERU NA BIOODPAD !!!!!

Pokud zaznamenáte hříšníka s větvemi u kontejneru na bioodpad, informujte ho prosím o výše uvedeném, pravděpodobně to nečetl  !!!!

Možná si někdo z Vás nyní ťuká na čelo, protože články s obdobným tématem, prakticky ve stejném znění, zveřejňuji opakovaně. Bohužel, stále je mezi námi spousta těch co jsou rádi, že se o jejich odpad někdo postará, ale nerespektují stanovená pravidla. To že to za ně někdo musí přetřídit a dál zpracovat za obecní peníze, tedy peníze nás všech… je jim jedno. Jinou možnost, než opakovat stanovené podmínky a pravidla stále dokola, nemám.

Informace o rozmístění kontejnerů na BIOODPAD v Pastvinách pro rok 2021 naleznete na internetových stránkách obce v záložce „Odpadové hospodářství“ a na obecní vývěsce.

Všem Vám, kterým to není jedno a snažíte se nám práci a řešení likvidace odpadů (všech odpadů) svým odpovědným přístupem ulehčit, „Děkuji“

L.Škůrek, starosta Pastviny