Nové muzeum - Četnická stanice Těchonín
Kotlíkové dotace pro žadatele s nižšími příjmy
Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti - ukončení příjmu žádostí!
Odstávka elektřiny 1. 9. 2022 č. 110060843087
Mobilní sběr nebezpečného odpadu
Den CHARITY

Úvod > Obec > Aktuality obce > Zvýšení poplatku za likvidaci komunáln. odpadu od 1.1.2022

Zvýšení poplatku za likvidaci komunáln. odpadu od 1.1.2022

14.1.2022
31.1.2022

Vážení poplatníci, původci komunálního odpadu v Pastvinách

Možná jste v průběhu roku 2021 zaznamenali v médiích, že prakticky všechny obce a města v ČR byly nuceny z důvodu legislativních změn a na to navazující zvýšení poplatku stanoveného za uložení na skládku přehodnotit svůj nastavený systém shromažďování, třídění a vývozu směsného a separovaného odpadu. Zvýšené nároky na zabezpečení uvedeného a vyšší skládkovné, bylo během roku 2021 tématem i pro zastupitelstvo Pastvin.

V důsledku toho byl od 1.1.2022 navýšen poplatek za osobu na 650,- Kč (dříve 450,-).

Abychom snižovali náklady obce na tuto problematiku, bylo schváleno několik dílčích opatření, která by nás měla nutit více třídit a předcházet vzniku odpadu.

Jedno s těchto opatření je zprovoznění sběrného místa v areálu dílny Líšnické a.s. (u hřbitova). Každou středu v době od 15.00 do 17.00 hod. máte možnost zde odevzdat vysloužilé elektrospotřebiče, kovový odpad a plasty v řádně uzavřeném pytli.

V jarních měsících bude pro další období provozní doba rozšířena o dopolední hodiny v sobotu.

Až Líšnická a.s. vyklidí prostor, budou zde umístěny další nádoby (velkoobjemový odpad, sklo, atd.), zatím zde není dostatek místa pro techniku a manipulaci s nádobami.

Pokud bude provoz sběrného místa bezproblémový a funkční, zastupitelstvo zvažuje zavedení evidence a slevy pro poplatníky, kteří budou odpovědně třídit. Dílčích opatření v oblasti odpadového hospodářství bude postupně více, některá se budou možná i měnit, pokud praxe ukáže jejich nefunkčnost.

Berte prosím toto sdělení jako prvotní, úvodní informaci pro dlouhou (možná nekonečnou) cestu, která nás v budoucnu při řešení odpadků čeká…..

L.Škůrek, starosta