Fulltextové vyhledávání - nové

Nové muzeum - Četnická stanice Těchonín
Kotlíkové dotace pro žadatele s nižšími příjmy
Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti - ukončení příjmu žádostí!
Odstávka elektřiny 1. 9. 2022 č. 110060843087
Mobilní sběr nebezpečného odpadu
Den CHARITY

Úvod > Obec > Aktuality obce > Kompostéry v Pastvinách

Kompostéry v Pastvinách

Datum konání:
19.1.2022
Datum ukončení:
19.2.2022

Kompostéry v Pastvinách

Vážení spoluobčané, chataři a chalupáři

V rámci projektu „Předcházení vzniku biologických odpadů v území Sdružení obcí Orlicko“ jste byli obcí Pastviny osloveni v průběhu jara roku 2020 s žádostí o zvážení Vašeho zájmu o pořízení „Kompostéru“ pro svou domácnost a zahradu. Seznam zájemců mám samozřejmě uložen. Na základě Vámi projeveného zájmu jsme se do projektu přihlásili s požadavkem na 80 ks kompostérů a 1 ks štěpkovače. Projekt je připraven (na podzim roku 2020 byla podána žádost o dotaci – neúspěšně) k opětovnému podání žádosti o dotaci z Operačního programu životního prostředí (OPŽP).Výzva k podávání žádostí o dotaci se předpokládá na podzim 2022.

V roce 2020 dle tehdy stanovených dotačních podmínek OPŽP, činil příspěvek na kompostér 85 % pořizovací ceny. Zastupitelstvo bylo připraveno zbývajících 15 % dofinancovat z obecního rozpočtu a kompostéry na základě uzavřené smlouvy Vám předat zdarma do užívání. Tato varianta je opodstatněna záměrem obce – podpořit předcházení vzniku biologicky rozložitelného odpadu (BRO) v obci a snižovat náklady obce na svoz a likvidaci BRO.

V návaznosti na výše uvedené Vás tímto chci informovat, že v současné době nevíme, jak budou nastaveny podmínky předpokládané podzimní výzvy, zejména výše podpory. V případě že podmínky budou změněny a podpora OPŽP bude nižší než 85%, bude zastupitelstvo nuceno znova posoudit výši podpory z obecního rozpočtu. Nabízí se i varianta, že každý žadatel o kompostér se bude přiměřenou částkou podílet na pořízení kompostéru. Nechci však předjímat, berte toto sdělení jako zprávu o aktuálním vývoji projektu.

L. Škůrek, starosta